Perşembe , Aralık 13 2018
Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı
Ana Sayfa / Türk Mutfağı / Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı

“Maşallah nur topu gibi bebeğiniz” diye tebrik mesajları alıyorsanız galiba sizde yeni doğum yapanlar arasındasınız. Yeni doğan bir bebeğin en öncelikli takviyesi kesinlikle anne sütüdür. Yeni doğum yapan anne bakımı nasıl yapılır?

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı

YENİ DOĞUM YAPMIŞ ANNENİN GÖĞÜS BAKIMI NASIL YAPILIR?

Emzirme aralarında memeden süt sızıyorsa, giysilerinizin ıslanmasını önleyebilir, göğüs uçlarınızın kuru kalmasını sağlayabilirsiniz.

Böylece yara oluşumlarının önüne geçmiş olursunuz. Bunun için sütyeninize tam olarak uyan, emici göğüs pedleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca süt sızıntısını tutmak için rezervuarları olan plastik göğüs kapakları da kullanılabilir. Bebeğinizi emzirirken zaman zaman kullanabileceğiniz göğüs ucu kalkanları da, göğüslerinizi çatlamaya karşı korur ve acımalarını önler.

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı1

BEBEĞİNİZE ALIŞMA SÜRECİ NASIL GELİŞİR?

Emzirmek, bebeğinizle aranızda kuvvetli bir bağ oluşturacak ve sizi derinlemesine tatmin edecek bir deneyimdir. Bununla birlikte onu nasıl emzireceğinizi öğrenmek ikiniz için de pratik gerektirir. Ne kadar çok emzirirseniz, o kadar çabuk alışırsınız.

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı2

YENİ DOĞAN BEBEKLERİ EMZİRME | EMZİRMEYE ALIŞMA SÜREÇLERİ

Siz onu emzirirken bebeğiniz, size yakın olmaktan, sizin sıcaklığınızı, teninizin temasını hissetmekten ve kalbinizin sesini dinlemekten mutluluk duyar.

Emzirmek bebeğinize iyi gelir, çünkü sütünüz ona verilebilecek en faydalı gıdaları sunar. Anne sütü gelişen bebeğinizin ihtiyacı olan tüm gıdaları, gereken miktarlarda alabilmesi için biçilmiş kaftandır.

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı3

Anne sütü aynı zamanda içerdiği antikorlar sayesinde bebeğinizi enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı da korur. Astım, egzama gibi alerjiyle ilintili durumlara ve solunum problemlerine karşı da ayrıca koruyucudur. Bebeğinizi oturarak ya da uzanarak besleyebilirsiniz.

Yeni Doğum Yapan Anne Bakımı

SAĞLIKLI YAŞAM İLE İLGİLİ HABERLER 

Hakkında neyesek

Damak tadıma hitap eden yiyecekleri özenle seçerim. Her yerde yemeklerin tadına bakarım. Yemeği yaşamsal bir olgu dışında hobi olarakta seviyorum.

Bunlarıda beğenirsiniz

Patatesli Kuzu Fırında Tarifi

Patatesli Kuzu Fırında Tarifi

Kuzu Eti ile Patatesli Fırın Yemeği Lokum gibi kızarmış kuzu eti ve elma dilim patatesin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir