Cumartesi , Aralık 15 2018
Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma
Ana Sayfa / Kadın / Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

Hanımların acele acele yaptığı ve daima muzdarip olduğu bir konudur bu aslında. İnsanı deliye döndürür ve kıyafetleri yırtmanıza, sinirlenmenize sebep olur. Makyaj malzemelerinin lekesini çıkarma yöntemleri vardır. Bunlar bir kaç farklı yol ile mümkündür. Bazı lekeler rahat ve kolay çıkar. Bazı lekeler zor çıkar ve inatçıdır. Kıyafetinize elveda demeden önce bu yöntemleri okumalısınız.

Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

KADINLAR MAKYAJ YAPMAYA BAYILIR, SEVEREK YAPARLAR

Makyaj, kadınlar tarafından sevilerek yapılır, fakat makyaj malzemelerinin meydana getirdiği lekeler kadınlar için bir kabustur şüphesiz. Peki, bu lekeler nasıl çıkarılır, bu lekelerden kurtulmanın basit, pratik bir yöntemi var mıdır? Her malzemenin lekesi ve lekeyi çıkarma yöntemi farklıdır. Her kadın makyaj yaparken dikkatsiz davranabilir, çünkü o an kafasında neler döndüğünü bir tek kendisi bilir 🙂

Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

 

‘OJE’ LEKESİ NASIL ÇIKARILIR?

Oje lekesi, çıkarılması en zor ve zahmetli olan bir lekedir çıkarmaya çalışması bile insanı çileden çıkarmaya yetecektir. Ojeyi çıkarmak için aseton ya da eter-alkol karışımı kullanılmalıdır. Aseton ya da eter ve alkol karışımına bir parça havlu ya da kumaş batırıyoruz. Bu havlu ile lekenin olduğu bölgeyi ovalayarak iyice siliyoruz. Aseton ve eter- alkol karışımı, her iki madde de yanıcı madde olduğu için ateş olan yerde ya da sigara kullanırken leke çıkarma işleminin uygulanmaması herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek açısından önemlidir. İşlem uygulanan parçanın altına akıcı madde olmaları sebebi ile birkaç kat bez koymak faydalı olacaktır. Kimyasal çözücüler kullanırken nefes yollarınıza, göz ve ellerinize dikkat ediniz. Cildinize teması halinde bol su ile yıkayıp en yakın hekime başvurunuz.

Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

RUJ LEKESİ NASIL ÇIKARTILIR?

Kadınların en sevdiği makyaj malzemesidir açık ara. Dudaklar her şeyi ifade eder. O yüzden bu aşama sıkıntı biraz. Ruj lekesi de oje kadar olmasa da, zor ve can sıkıcı bir lekedir. Bu lekeyi çıkarmak için de eterden faydalanabiliriz. Ufak bir parça pamuğu etere batırıp lekenin olduğu yeri siliyoruz. Eterle sildiğimiz kumaşı su ve sabun ile yıkıyoruz. Eter yerine oksijenli su da kullanarak aynı işlemi uygulayabiliriz.

Makyaj Malzemelerinin Lekesini Çıkarma

FONDÖTEN LEKESİ NASIL ÇIKARTILIR?

Bu makyaj malzemesi aslında en basit şekilde kullanılan yöntemdir. Üzerinize dökmek için veya kıyafetinize sürmek için biraz dikkatsiz olmanız lazım. Zor iş yani hanımlar. Ama olur da bu leke ile karşı karşıya kalırsanız, “Ruj lekesini çıkaran yöntem’i” kullanabilirsiniz.

SAĞLIKLI YAŞAM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hakkında neyesek

Damak tadıma hitap eden yiyecekleri özenle seçerim. Her yerde yemeklerin tadına bakarım. Yemeği yaşamsal bir olgu dışında hobi olarakta seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir