Pazartesi , Ocak 7 2019
Ana Sayfa / Faydalı Bilgiler / Limonun Temizlikteki Mucize Özelliği
Limonun Temizlikteki Mucize Özelliği

Limonun Temizlikteki Mucize Özelliği

Limonun Temizlikteki Mucize Özelliği

Banyoda, banyo camlarında, pencere camlarında ve lavabo temizliğinden mutfakta hijyene dek her yerde kullanabileceğiniz en pratik yöntem limondur. Limonu kullanmaktır.

Limonu banyo temizliğinde kullanabiliriz. Lavabodaki ve küvetteki sabun artıklarından kurtulmak için 6 adet limonun suyunu sıkıp, sprey şişeye koyun.

Lekeli olan bölgenin üzerine sıkıp kısa bir süre bekledikten sonra bir sünger yardımı ile temizleyin. Lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Ayrıca evde sıktığınız limon kabuklarını çöpe atmak yerine lavabo ovalamada kullanabilirsiniz. Banyo temizliğinde olduğu kadar mutfak temizliğinde de çokça kullanım alanı vardır limonun. Kararan çatal, kaşık, bıçak gibi eşyaları parlatmakta limonu kullanabilirsiniz.

Limonun Temizlikteki Mucize Özelliği1

Yarım limon ile çatal, kaşık, bıçaklarınızı silin, hatta daha etkili olması için bir fiske tuz da atıp ovalayın. Nasıl parladıklarını göreceksiniz. Ayrıca ahşap kaşık ve kesme tahtasını yarım limonu sürerek sterilize edebilirsiniz. Limonu sürdükten sonra bir müddet bekletip su ile durulayın.

Mikrodalga fırınlardaki kötü kokulardan kurtulmak için de limonu kullanabiliriz. Yiyecekleri ısıttıktan sonra mikrodalga fırının içine az bir su koyduğumuz bir kabın içine ince ince dilimler halinde yarım limonu doğrayıp 1 dakika çok yüksek ısıda pişirin.

Limonun Temizlikteki Mucize Özelliği3

Ardından nemli bir bez ile fırınınızı silin kötü kokulardan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca su dolu bir kaba 1 limonu ince ince doğrayıp odanın bir köşesine koyduğunuzda odanın havasının değişip güzel koktuğunu göreceksiniz.

Buzdolaplarında oluşan kötü kokular içinde ince ince doğranan limon dilimlerini en alt rafa koyarsanız kötü kokuların kaybolduğunu fark edersiniz.

►Mutfakta Pratik ve Faydalı Diğer bilgiler için tıklayınız.

Hakkında neyesek

Damak tadıma hitap eden yiyecekleri özenle seçerim. Her yerde yemeklerin tadına bakarım. Yemeği yaşamsal bir olgu dışında hobi olarakta seviyorum.

Bunlarıda beğenirsiniz

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıran Bilgiler

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıran Bilgiler

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıran Bilgiler Günlük hayatta karşılaştığımız sıradan problemler, sorunlar ya da karşılaşma potansiyelimiz olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir