Cumartesi , Ocak 5 2019
Ana Sayfa / Çorba Tarifleri / Enfes Kelle Paça Çorbası Tarifi
Enfes Kelle Paça Çorbası Tarifi

Enfes Kelle Paça Çorbası Tarifi

KELLE PAÇA ÇORBASI

Enfes Kelle Paça Çorbası Tarifi en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alır. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan kelle paça çorbası yapımı biraz titizlik ve zahmet gerektiren bir çorba tarifidir. Kelle paça çorbası tarifimizde, talimatlara bir bir uyarsanız, çorbayı yaparken hiç zorlanmazsınız. İşte kelle paça çorbası tarifi…

Kelle paça çorbası tarifi, kışın hem bağışıklığı güçlendirmeye yarayan hem de damak tadınızı lezzetlendiren çorba tarifleri arasında yer alır. Ancak sizlere vereceğimiz kelle paça çorbası tarifimiz diğer kelle paça çorbalarının lezzetinde olmayacak. Diğer kelle paça çorbası tariflerine göre biraz daha zehmet gerektirecek olsa da, lezzetini öğrendikten sonra bir daha hep bu tarifi deneyeceksiniz.

Kelle paça için malzemeler:

  • yarım kilogram kelle
  • yarım kilogram paça
  • yarım çay bardağı sirke
  • yeteri kadar pulbiber
  • 5 yemek kaşığı un
  • yeteri kadar tuz
  • 7 diş Sarımsak

Nefis Kelle Paça Çorbası Nasıl Yapılır?

Öncelikle kelle ve paçalarımızı bir güzel temizleyip haşlıyoruz. Haşlandıktan sonra lime lime edip küçük parçalar haline getiriyoruz. Kelle paçayı haşladığımız suyu süzgeçten geçiriyoruz.

Süzgeçten geçirdiğimiz suyun içerisine doğradığımız kelle paçayı koyuyoruz. Üzeri için sos; Bir tavaya un ekleyip, süzdüğümüz haşlama suyundan ilave ediyoruz. Hazırladığımız karışımı kelle paçanın içerine döküyoruz.

Kaynayıncaya kadar karıştırıyoruz. En son kelle paçanın içine, tuz, karabiber, pulbiber ve sirkemizi ekliyoruz. Sirke genelde kullanılır isteğe bağlı eklemeyebilirsiniz. Sarımsakları havanda ezip çok az su ile servis edebilirsiniz. Sarımsaklı sosunu eklemeyi unutmayın.

DEĞİŞİK FARKLI YEŞİL SALATA TARİFLERİ

Tarifi Değerlendir

Yıldız

Bu tarifimizi ne kadar beğendiniz? Görüşleriniz ve deneyimlerinizi bizimle ve kullanıcılarla paylaşmanız daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacaktır.

User Rating: 5 ( 2 votes)

Hakkında neyesek

Damak tadıma hitap eden yiyecekleri özenle seçerim. Her yerde yemeklerin tadına bakarım. Yemeği yaşamsal bir olgu dışında hobi olarakta seviyorum.

Bunlarıda beğenirsiniz

Patates Çorbası Tarifi

Patates Çorbası Tarifi

Patates Çorbası Tarifi Evet patates çorbası denediniz mi? patates ile sadece kızartma veya haşlama olmaz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir