En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz
Ana Sayfa / Haberler / En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz

En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz

En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz

Kadınların güzelliğe önem vermesi kadar doğal ve sade bir durum olamaz. Gözler kalbin aynasıdır deriz, kadınlar göz güzelliğine önem verirler. En iyi rimeli nasıl seçeriz sorusu kadınlar arasında sıkça duyulur.

En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz_1

Rimel ya da diğer adıyla maskara satın alırken mutlaka deneyin ve denerken göz önüne alacağınız bir kaç kriter vardır. O kriterlere bir göz atalım isterseniz.

1 | Gözleri uzun göstermesi

Kadınlar makyajı en son rimelle bitirir. Tıpkı güzel şeyleri en sona saklamak gibidir. Uzun kirpikler bakışlarınızı derinleştirir. Eğer kirpiklerinizi olduğundan uzun gösteren bir rimel kullanırsanız, yüzünüzün değişen bakışlarınızla hayranlık uyandıran bir sanat eserine dönüşeceğinden kuşkunuz olmasın!

En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz_2

2 | Dolgunluk Vermek

Kirpikler yüzümüzün en narin enstrümanlarıdır. Kullandığınız rimel, kirpikleri tek tek kavramalı. Böylece kirpikleriniz olduklarından fazla görünürler bu da güzel bir görüntü oluşturur adeta.

3 | Uçlarını Kıvırması

Zarifçe uzayan kirpiklerin hafifçe kıvrılan uçları, kadınsı hatlara vurgu yapar. Kıvırma işlemini kolaylaştıracak bir rimel seçebilirsiniz. Ama beğendiğiniz rimelin fırçası bu türden değilse de dert etmeyin, kendiniz uçlarını hafif yukarı kaldırarak sürün.

4 | Topaklanmamalı

Kirpikleriniz üzerinde topaklanan rimel, bakışlarınızın anlamını bozduğu gibi temizleme aşamasında kirpiklerinizi yıpratır.

5 | Akmamalı

Akan rimel gözaltlarınızı gölgeler. Mümkünse beğendiğiniz rimeli mağazada deneyin, birkaç saat vakit geçirdikten sonra akmadığından eminseniz satın alın.

En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz_3

6 | Yapışmamalı 

Vurgulamaya çalıştığınız kirpikler birbirine yapışırsa karşınızdakiler kirpiklerinizi düzeltme isteği duyarlar. Kirpikleri yapıştıran rimel, hedeflediğinizin aksine “anlamsız bakışlar” yaratır.

7 | Kirpikleri Dökmemeli

En istemediğiniz, kirpiklerinizin dökülmemesi olmalı çünkü yerine yenisini koyamazsınız. Hakkında hiç fikir sahibi olmadığınız rimeli almayın. Eksilmiş kirpikleri uzun, dolgun göstermenizin anlamı yok.

En İyi Rimeli Nasıl Seçeriz_4

Sağlıklı Yaşam Hakkında genel bilgiler için tıklayınız

Hakkında neyesek

Damak tadıma hitap eden yiyecekleri özenle seçerim. Her yerde yemeklerin tadına bakarım. Yemeği yaşamsal bir olgu dışında hobi olarakta seviyorum.

Bunlarıda beğenirsiniz

Spor Yapmak Beyni Güçlendirir

Spor Yapmak Beyni Güçlendirir

Spor Yapmak Beyni Güçlendirir Spor harekettir, hareket berekettir. Hareketli bir hayatınız yoksa eğer, spor yapmalısınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir