Perşembe , Aralık 13 2018
Bebeklerin Uyku Düzeni
Ana Sayfa / Haberler / Bebeklerin Uyku Düzeni

Bebeklerin Uyku Düzeni

Bebeklerin Uyku Düzeni

Bebeklerde uyku düzeni eğitimi ve uyku alışkanlıkları oluşturmak, özellikle de dördüncü ay civarı büyük önem taşır. İşte bu noktada uyku düzeninde miniğinizin tutarlılığa ihtiyacı vardır.

Bebeklerin Uyku Düzeni

Uyku Eğitimi Bebeğiniz, onu nereye koyarsanız orada uyumaya alışacaktır. Kollarınızda veya yatağınızda uykuya dalarsa tüm gün tüm gece orada olmak isteyecektir.

Bu yüzden kendi yatağında uyumasını istiyorsanız uykusu gelmiş ama henüz uyanıkken onu yatağına yerleştirin. Bir program oluşturun Bir yenidoğan iki üç saatlik hafif uykular uyur. Ama 4 aylık olduğunda kendi başına derin uykuya nasıl dalacağını öğreniyor olmalıdır.

Bebeklerin Uyku Düzeni

Araştırmalar dört aylık olduğunda bir bebeğin beyninin, gerçekten uyanmadan altı ila 12 saat uyumaya yetecek kadar olgunlaştığını göstermektedir.

Bebeğiniz gece kendi uykuya dalmayı keşfettiğinde her ikiniz de daha iyi uyuyacaksınız. Bu yüzden ne kadar zor olsa da ilk mızıldanmayı duyunca fırlamak yerine yatağınızda kalmaya çalışın.

Bebeklerin Uyku Düzeni

Ona, kendi başına uykuya geri dalma zamanı verin. Elbette sakinleşmezse onu rahatlatmayı deneyin. Alışması birkaç gece sürecektir ama kısa süre içinde işi kavrayacaktır. İyi bir uyku zamanı programı ile uyku eğitimine ne kadar erken başlarsanız bebeğiniz de o kadar çabuk neler bekleneceğini öğrenecektir.

Bebeklerin Uyku Düzeni

Ninniler hakkında Sözleri, dili ve melodileri farklı olsa da dünya genelinde ninnilerin benzer müzikal özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? Uyku zamanı öncesi bebeğinizin sakinleşmesine yardımcı olması için ona masal okuyabilir, ninni veya minik şarkılar söyleyebilirsiniz.

Sesinizin tonunu bebeği rahatsız etmeyecek şekilde ayarlarsanız usul usul sizi dinleyecektir. Dinleyen bebekler tıpkı toplantılarda ki insanlar gibi uyurlar.

SAĞLIK YAŞAM VE BEBEK BAKIM KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Hakkında neyesek

Damak tadıma hitap eden yiyecekleri özenle seçerim. Her yerde yemeklerin tadına bakarım. Yemeği yaşamsal bir olgu dışında hobi olarakta seviyorum.

Bunlarıda beğenirsiniz

Spor Yapmak Beyni Güçlendirir

Spor Yapmak Beyni Güçlendirir

Spor Yapmak Beyni Güçlendirir Spor harekettir, hareket berekettir. Hareketli bir hayatınız yoksa eğer, spor yapmalısınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir